Тимчасове блокуванняЧервоного повідомлення
Якщо Червоне повідомлення створює ситуацію справжньої терміновості (затримання, арешт, неминуча екстрадиція, визнаний захист), ККФ може вжити тимчасових заходів відповідно до статті 37 свого Статуту, включаючи тимчасове блокування даних. Блокування призупиняє доступ до даних та обмежує поліцейську співпрацю Інтерполу, поки ККФ розглядає справу.
Ми готуємо та подаємо термінові запити, розроблені для відповідності суворим вимогам ККФ щодо терміновості та доказів.
Переглянути всі юридичні послуги ІНТЕРПОЛу
Правова основа та мета тимчасового блокування
Тимчасове блокування є одним із тимчасових заходів, які Палата з питань запитів може призначити відповідно до статті 37 Статуту ККФ. Ця стаття дозволяє Палаті в будь-який час протягом розгляду справи приймати рішення щодо тимчасових заходів стосовно обробки відповідних даних. Інші заходи, доступні згідно з цим положенням, включають видалення даних із публічного веб-сайту Інтерполу та пріоритетну обробку основного запиту.
Стаття 37 не формулює чітких критеріїв. На практиці Комісія застосовує ці повноваження в надзвичайних ситуаціях, що вимагають термінового рішення, як правило, коли заявник підлягає неминучій екстрадиції, перебуває під вартою через дані, що містяться у файлах Інтерполу, або йому надано захисний статус. Навіть у таких ситуаціях Комісія може вирішити провести додаткові перевірки, перш ніж вжити заходів. Рішення про тимчасові заходи не є визначенням по суті основного запиту.
Коли тимчасове блокування може бути надано
ККФ може призначити тимчасові заходи, якщо Червоне повідомлення створює ситуацію справжньої терміновості. Практика Комісії визнає, зокрема, такі категорії.
Невідкладна екстрадиція
Якщо триває екстрадиційна процедура і покладаються на Червоне повідомлення, ми домагаємося тимчасового блокування, щоб запобігти примусовому виконанню до того, як ККФ перевірить дотримання вимог. Ми домоглися блокування у випадках, коли в екстрадиції було відмовлено з міркувань прав людини.
Затримання або арешт на підставі даних Інтерполу
Якщо особу затримано або вона підлягає арешту через інформацію в інформаційній системі Інтерполу, ККФ може надати тимчасові заходи для блокування доступу до цих даних. Докладніше про процедуру термінового запиту.
Статус біженця або захисний статус
Якщо заявнику надано статус біженця або іншу форму міжнародного захисту, подальше поширення Червоного повідомлення може суперечити міжнародному праву та власним правилам Інтерполу. ККФ може тимчасово заблокувати дані, щоб уникнути порушень принципу невисилки та захистити права особи.
Інші ситуації
Вищезгадані три категорії є тими, які Комісія прямо визнала підставами для тимчасових заходів. Окрім них, стаття 37 надає Палаті дискреційні повноваження діяти в інших виняткових ситуаціях, коли обставини справи вимагають термінового рішення. Цей захід залишається винятком, а не правилом, і тягар доведення терміновості лежить на заявнику.
Як ми обробляємо термінові запити
Процедури тимчасового блокування Червоного повідомлення вимагають точності, терміновості та знання внутрішньої процедури ККФ. Ми готуємо та подаємо термінові запити відповідно до статті 37 Статуту ККФ, забезпечуючи дотримання всіх умов для тимчасових заходів.
Терміновість та стратегія
Ми оцінюємо всі обставини справи, щоб визначити, чи дотримані умови для тимчасових заходів, та виявити найвагомішу підставу для запиту. Цей крок гарантує, що заявка з самого початку відповідає критеріям прийнятності та терміновості ККФ.
Підготовка заяви
Ми збираємо ключові документи, на підставі яких ККФ може швидко діяти: судові рішення, протоколи затримань, клопотання про екстрадицію, рішення про захист та інциденти під час подорожей, з чіткою хронологією та доказами. Змінені Правила функціонування регулюють основний запит на видалення, а термінове подання супроводжує його.
Подання та подальші дії
Ми подаємо запит безпосередньо до ККФ та керуємо всією кореспонденцією, щоб забезпечити просування запиту та захистити позицію клієнта до прийняття рішення ККФ. Якщо блокування надано, ми продовжуємо за основною процедурою видалення, щоб стратегія залишалася послідовною.
Отримані рішення про тимчасове блокування
Червоне повідомлення | Відмова в екстрадиції
Наказано тимчасове блокування для громадянина Німеччини, розшукуваного Іраном. Клієнта було заарештовано в Європі, а в екстрадиції відмовлено через достовірні ризики нелюдського поводження, дискримінації та відсутності гарантій справедливого судового розгляду.
Червоне повідомлення | Викрадення дитини одним із батьків
Наказано тимчасове блокування у справі про міжнародне викрадення дитини. Клієнта, громадянина США, розшукуваного Аргентиною, неодноразово зупиняли та заарештовували на підставі Червоного повідомлення, яке prima facie не відповідало правилам Інтерполу.
Червоні повідомлення | Стаття 3 (Політичні)
Наказано тимчасове блокування, що стосується «червоних повідомлень» проти громадян Ірану. Комерційний та фінансовий спір пізніше був кваліфікований як злочин, пов'язаний з безпекою, зі звинуваченнями, сформульованими в широких термінах і без індивідуалізованого опису поведінки кожного заявника.
Червоне повідомлення | Стаття 3 (Політичний)
Наказано тимчасове блокування у справі з кількома клієнтами, що виникла внаслідок гучного судового переслідування, пов'язаного з ширшою внутрішньою чисткою. Подання продемонстрували вагомі ознаки політичного характеру, що залучає статтю 3 Статуту Інтерполу.
Червоне повідомлення | Стаття 3 (Релігія)
Наказано тимчасове блокування для громадянина Китаю, який проживає в США та шукає притулку. Звинувачення, такі як шахрайство, були використані для переслідування незареєстрованих християнських богослужінь, що викликає серйозні занепокоєння щодо статті 3.
Червоне повідомлення | Стаття 3 (Політичний)
Наказано тимчасове блокування для громадянина Китаю, який проживає в Сполучених Штатах і шукає притулку. Основне судове переслідування було спрямоване на публічну критику заявником місцевих урядовців та антикорупційну діяльність.
Чому обирають Otherside для тимчасового блокування
«Otherside» — це спеціалізована юридична фірма, що працює виключно з Інтерполом і розташована в Марселі, Франція. Термінові звернення за статтею 37 обробляються безпосередньо колишнім юридичним співробітником Комісії з боротьби з корупцією (CCF), який пропрацював у Комісії шість років, на основі прозорої системи оплати.
Ексклюзивна спеціалізація на ККФ
Фірма спеціалізується виключно на справах, пов’язаних із Законом про захист персональних даних (CCF): доступ до даних, їх видалення, виправлення, а також термінові заходи відповідно до статті 37. Ми не займаємося загальним кримінальним захистом та справами про екстрадицію. Кожна справа ведеться безпосередньо засновником фірми.
Про засновникаДосвід у проведенні аварійних заходів
Інформація з перших рук про те, як Комісія з питань цивільних справ (CCF) розглядає подання про вжиття термінових заходів відповідно до статті 37, які докази свідчать про справжню терміновість, а також про те, як Комісія внутрішньо вирішує питання щодо вжиття тимчасових заходів.
Результати справБезперервність представництва
У разі задоволення клопотання про блокування фірма продовжує брати участь у справі протягом усієї процедури скасування. Той самий адвокат, та сама стратегія — на всіх етапах процесу CCF.
Видалення Червоного повідомленняПрозорі гонорари
Безкоштовна 30-хвилинна консультація, якщо справа підпадає під сферу нашої компетенції. Фіксована вартість основних робіт, узгоджена заздалегідь. Гонорар за успішне виконання запиту на видалення, який сплачується лише в тому випадку, якщо та коли CCF винесе рішення про видалення.
Переглянути структуру гонорарівПотрібно тимчасово призупинити дію «червоного повідомлення»?
У випадках, коли «червоне повідомлення» має безпосередні наслідки (затримання, неминуча екстрадиція, визнаний захист), можуть бути застосовані тимчасові заходи відповідно до статті 37. Компанія Otherside готує термінові подання, що відповідають суворим вимогам Комітету з питань біженців (CCF) щодо терміновості та доказової бази. Якщо заявка відповідає критеріям компанії, пропонується безкоштовний попередній аналіз.
Запитання щодо тимчасового блокування
На якій підставі ККФ призначатиме тимчасовий захід?
Стаття 37 Статуту ККФ дозволяє Палаті з питань запитів призначати тимчасові заходи на будь-якій стадії провадження. Це повноваження зарезервоване для надзвичайних ситуацій, що вимагають термінового рішення. Ситуації, які Комісія визнає на практиці, включають чітко неминучу екстрадицію, затримання заявника через дані, що містяться у файлах Інтерполу, та надання захисного статусу, такого як визнання біженцем. Навіть за наявності однієї з цих підстав Комісія все ще може вирішити провести додаткові перевірки, перш ніж вжити заходів.
Які форми може мати тимчасовий захід?
Стаття 37 не обмежується блокуванням. Заходи, доступні Палаті з питань запитів, включають блокування даних, щоб вони не могли бути переглянуті Національними центральними бюро, видалення даних із публічного веб-сайту Інтерполу та надання пріоритетної обробки, щоб основний запит просувався швидше. Правильний захід – це той, що відповідає ризику у справі, тому в заяві необхідно вказати, що саме вимагається і чому.
Чи видаляє блокування Червоне повідомлення?
Ні. Блокування є тимчасовим заходом, а не суттєвим засобом правового захисту. Червоне повідомлення залишається в системі Інтерполу, але стає недоступним для країн-членів, поки діє розпорядження про блокування. Постійне видалення вимагає успішного запиту на видалення по суті, який заява про блокування має супроводжувати, а не замінювати.
Наскільки швидко ККФ приймає рішення щодо запиту про тимчасовий захід?
Стаття 37 не встановлює фіксованого терміну, що відображає її роль як інструменту для надзвичайних ситуацій, а не частини звичайного розкладу. Комісія може діяти протягом кількох тижнів, якщо справа містить документи, що підтверджують визнану підставу, і швидше, якщо цього вимагає ситуація. Вирішальним фактором є не календар, а якість доказів, що пов'язують терміновість з конкретною подією, такою як дата слухання, постанова про взяття під варту або рішення про захисний статус.
Які докази очікує ККФ?
Сучасні документи, що підтверджують одну з визнаних підстав. Для затримання – постанова про взяття під варту та будь-який незавершений запит про екстрадицію. Для екстрадиційного провадження – повідомлення від запитуваної держави та дата слухання. Для захисного статусу – рішення про надання статусу біженця або притулку та документ, що його надає. Комісія суворо розглядає справу; загальні заяви про страх або репутаційну шкоду не будуть підставою для запиту за статтею 37.
Чи можна вимагати тимчасовий захід без запиту на видалення у справі?
Ні. Стаття 37 зазначає, що тимчасові заходи можуть бути призначені "в будь-який час протягом провадження", що передбачає, що провадження вже триває. На практиці заява подається разом із запитом на видалення або незабаром після цього, щоб Палата мала як тимчасові, так і основні матеріали справи під час винесення рішення.
Як блокування впливає на країни-члени?
Після того, як Палата з питань запитів наказує блокування, дані обмежуються в інформаційній системі Інтерполу. Національні центральні бюро, які в іншому випадку запитували б Червоне повідомлення, більше не бачать його через свої канали, що є практичним наслідком цього заходу. Якщо ж Палата наказує видалити дані з публічного веб-сайту, видимим наслідком є зникнення будь-якого відповідного запису з публічного витягу.

