Юридична служба Інтерполу / Скасування червоного повідомлення

Юрист зі скасування Червоних повідомлень

Червоне повідомлення – це запит до правоохоронних органів у всьому світі про розшук та тимчасовий арешт особи до її екстрадиції. Якщо відповідний запит порушує статті 2 або 3 Конституції Інтерполу або Правила обробки даних, ККФ може розпорядитися про його видалення.

Кожна справа ґрунтується на безпосередньому знанні того, як запити розглядаються, оцінюються та вирішуються на практиці. Подання формуються на основі найсильніших доступних підстав, з чітким викладом фактів та індексованим додатком до доказів.

Переглянути всі юридичні послуги ІНТЕРПОЛу
Зразок документа Червоного повідомлення Інтерполу
Визначення

Що таке Червоне повідомлення?

Червоне повідомлення – це запит, розповсюджений Інтерполом серед правоохоронних органів у всьому світі на запит країни-члена. Воно просить поліцію знайти та тимчасово заарештувати вказану особу до екстрадиції, видачі або подібних правових дій.

Червоне повідомлення публікується Генеральним секретаріатом Інтерполу після розгляду запиту, поданого Національним центральним бюро (НЦБ) країни-запитувача. Публікація здійснюється за умови дотримання Статуту Інтерполу та Правил обробки даних (ПОД), які встановлюють вимоги щодо мети, правової основи та якості даних.

Ключова відмінність

Червоне повідомлення проти ордера на арешт

Червоне повідомлення не є міжнародним ордером на арешт. Сам Інтерпол не має повноважень заарештовувати когось. Кожна країна-член самостійно вирішує, чи діяти за Червоним повідомленням відповідно до свого внутрішнього законодавства та договорів. Однак на практиці багато правоохоронних органів розглядають Червоне повідомлення як підставу для затримання, а практичні наслідки можуть бути серйозними: арешти на прикордонних переходах, відмова у в'їзді, анулювання віз, заморожування активів та виключення з банківських та ділових відносин.

Цей розрив між правовим статусом Червоного повідомлення та його практичними наслідками є центральним у нашій роботі. Особа, щодо якої видано Червоне повідомлення, що не відповідає правилам Інтерполу, стикається з реальними наслідками, навіть якщо це повідомлення не має обов'язкової юридичної сили.

Профілі

Особи, яких стосуються Червоні повідомлення

Червоні повідомлення стосуються широкого кола осіб. Справи, якими ми займаємося в Otherside, зазвичай стосуються наступних профілів.

01
Профіль 01

Керівники підприємств та підприємці

Зіткнувшись зі звинуваченнями, що випливають з комерційних спорів, розпаду спільних підприємств або договірних розбіжностей, які були перекваліфіковані як шахрайство, розтрата або незаконне привласнення в країні-запитувачі.

02
Профіль 02

Політично значущі особи

Опозиційні діячі, колишні урядовці, активісти та журналісти, які стають мішенню держав, що використовують канали Інтерполу для поширення внутрішніх політичних кампаній за кордон.

03
Профіль 03

Біженці та особи, які отримали притулок

Особи, яким надано міжнародний захист в одній країні, але які все ще є об'єктом Червоного повідомлення з країни, з якої вони втекли. Резолюція Інтерполу щодо біженців (GA-2017-86-RES-09) обмежує обробку даних за таких обставин, але її виконання є непослідовним.

04
Профіль 04

Батьки у спорах щодо опіки

Коли один з батьків отримав Червоне повідомлення проти іншого на підставі кримінальних звинувачень у викраденні дитини, часто паралельно з цивільними судовими розглядами щодо опіки в іншій юрисдикції.

05
Профіль 05

Громадяни країн зі слабким верховенством права

Де система кримінального правосуддя не має незалежності, де звинувачення є розпливчастими або шаблонними, або де провадження проводилися заочно без належного повідомлення чи представництва.

Правові підстави

Підстави для видалення Червоного повідомлення

Статут Інтерполу та Правила обробки даних встановлюють суворі умови для запису та зберігання даних в інформаційній системі Інтерполу. Червоне повідомлення повинно відповідати цим правилам як за змістом, так і за призначенням. У разі невідповідності Комісія з контролю за файлами Інтерполу (ККФ) може наказати його видалити.

Підстава 01

Стаття 3: Політичний характер

Стаття 3 Статуту Інтерполу забороняє діяльність переважно політичного характеру. ККФ застосовує тест на переважання, вивчаючи, чи зумовлена справа справжніми правоохоронними цілями, чи політичними мотивами. Показники включають переслідування опозиційних діячів, зв'язок часу з політичними подіями та звинувачення за нечітко визначеними законодавчими актами. Ми домоглися видалення та тимчасового блокування у політично мотивованих справах з Ірану, Катару та Китаю.

Підстава 02

Стаття 2: Права людини

Стаття 2(1) вимагає від Інтерполу діяти в дусі Загальної декларації прав людини. ККФ розглядає, чи викликають основні провадження серйозні занепокоєння: достовірні ризики тортур або нелюдського поводження, відсутність судової незалежності, заочні судові процеси без належного повідомлення, примусові зізнання або дискримінаційне поводження за ознаками раси, національності, релігії чи політичних переконань.

Підстава 03

Комерційні або приватні спори

Червоні повідомлення не повинні використовуватися для вирішення приватних комерційних суперечок. Проте це відбувається регулярно. Договірний спір перетворюється на звинувачення у шахрайстві. Невдале спільне підприємство стає розтратою. ККФ послідовно стверджувала, що дані повинні відображати справжню правоохоронну мету. Ми домоглися видалення у справі, де ККФ встановила, що звинувачення ґрунтувалися на комерційному договірному спорі та не мали чіткої кримінальної основи. Переглянути результати справ.

Підстава 04

Якість та точність даних

Стаття 12 Правил обробки даних вимагає, щоб дані у файлах Інтерполу були точними, релевантними та актуальними. Червоне повідомлення, засноване на застарілій інформації, розпливчастих звинуваченнях або недостатньому описі передбачуваної поведінки, може бути оскаржене на підставі якості даних. Ця підстава часто висувається разом з іншими, і ККФ розглядає їх разом при оцінці загальної відповідності.

Підстава 05

Процедурні недоліки

Правила обробки даних встановлюють конкретні вимоги до публікації Червоних повідомлень, включаючи певну судову документацію, чітку правову основу та достатньо точний опис передбачуваної поведінки. Якщо країна-запитувач не виконала ці вимоги, повідомлення може бути оскаржене.

Підстава 06

Non Bis in Idem

Червоне повідомлення може бути оскаржене, якщо особу вже було виправдано, якщо справу було остаточно закрито, або якщо термін покарання було відбуто. Продовження обробки повідомлення за таких обставин суперечить принципу non bis in idem та вимозі, щоб дані залишалися релевантними та необхідними.

Підстава 07

Захищений статус

Для осіб зі статусом біженця або особи, яка отримала притулок, обробка даних Інтерполом повинна оцінюватися з урахуванням Резолюції Інтерполу щодо біженців та ширших принципів міжнародного захисту.

Безкоштовна оцінка

Перевірте підстави для видалення за допомогою інструменту INTERPOL Removal Grounds Tool.

Коротка анкета, яка дозволяє порівняти вашу ситуацію з підставами, передбаченими Статутом Інтерполу та опублікованою практикою Комітету з питань членства (CCF). Безкоштовно, конфіденційно, займає близько трьох хвилин. Не потрібно записуватися на консультацію, жодних зобов’язань.

10 питань / миттєвий аналіз ґрунту
Розпочати оцінку
Процес

Як працює видалення Червоного повідомлення

Усі провадження відбуваються перед Комісією з контролю за файлами Інтерполу (ККФ), незалежним органом, відповідальним за розгляд індивідуальних запитів щодо даних в інформаційній системі Інтерполу.

01

Аналіз справи

Кожне оскарження Червоного повідомлення починається з детального перегляду повідомлення, основних проваджень та будь-якої доступної документації від країни-запитувача. Ми оцінюємо відповідність Статуту Інтерполу та Правилам обробки даних, визначаємо застосовні підстави для видалення та переглядаємо відповідну практику рішень ККФ.

Цей етап визначає стратегію для всієї справи. Найсильніші подання ґрунтуються на чіткій правовій базі, підкріпленій доказами, а не на обсязі чи припущеннях.

02

Подання запиту на видалення

Усі запити тепер подаються через спеціальний онлайн-портал ККФ. У поданні зазначаються конкретні порушені правила, викладаються факти та правові аргументи, а також воно підкріплюється документальними доказами: рішеннями судів, процесуальними протоколами, експертними висновками, матеріалами політичного контексту та іншими відповідними документами. Змінені Правила функціонування встановлюють суворі вимоги до формату, включаючи обмеження в 10 сторінок для резюме аргументів та максимум 20 додатків. Це умови прийнятності, а не рекомендації.

Робота в цих обмеженнях вимагає точності та вибірковості. Шість років досвіду роботи в Секретаріаті ККФ означають, що ми розуміємо внутрішній процес розгляду, що потрібно Палаті запитів для ефективної оцінки справи та як структурувати подання, щоб воно відповідало формату, не втрачаючи своєї сили.

03

Процедура та терміни ККФ

Після подання ККФ розглядає запит на предмет прийнятності. Після прийняття ККФ зазвичай запитує зауваження від Національного центрального бюро (НЦБ) країни-запитувача та від Генерального секретаріату Інтерполу.

Відповідно до статті 40 Статуту ККФ, Палата запитів має дев'ять місяців з дати прийнятності для винесення рішення щодо запитів на видалення. Протягом цього періоду ми відстежуємо процедуру, відповідаємо на будь-які запити від ККФ та, за необхідності, подаємо додаткові матеріали або оновлені докази.

9-місячний встановлений термін
04

Тимчасові заходи

У термінових випадках ми подаємо запит на тимчасові заходи відповідно до статті 37 Статуту ККФ одночасно або до основного запиту на видалення. У разі задоволення ККФ наказує тимчасово заблокувати Червоне повідомлення на час розгляду запиту на видалення. Блокування призупиняє доступ до даних та обмежує поліцейську співпрацю Інтерполу, забезпечуючи негайний захист від арештів, екстрадиції та перешкод у подорожах.

ККФ може наказати про тимчасове блокування, якщо Червоне повідомлення створює безпосередній ризик, а його подальше поширення може завдати непоправної шкоди, такої як неминуча екстрадиція, тривале затримання або конфлікт зі статусом біженця чи захисту. Ми домоглися тимчасового блокування у справах, що стосувалися Червоних повідомлень з Ірану, Аргентини, Катару та Китаю.

05

Рішення ККФ

Палата запитів виносить письмове рішення. Якщо вона визнає Червоне повідомлення таким, що не відповідає правилам Інтерполу, вона наказує видалити дані. Генеральний секретаріат Інтерполу потім виконує рішення та розсилає оновлену інформацію всім країнам-членам.

Якщо запит відхилено, заявник може подати заяву про перегляд відповідно до статті 42 Статуту ККФ, за умови наявності нововиявлених відповідних фактів, які не були доступні під час початкового розгляду. Відповідно до поточної процедури порталу, заяви про перегляд починаються з двосторінкового резюме, що описує нові факти. Повне подання та підтверджуючі докази подаються лише за запитом ККФ.

Результати справ

Вибрані результати розгляду в ККФ

Переглянути всі результати
Іран Видалення

Комерційний спір

Видалення наказано ККФ. Звинувачення ґрунтувалися на комерційному договірному спорі та не мали чіткої кримінальної основи або обґрунтованого зв'язку із заявником. Екстрадицію було відмовлено в Європі з міркувань прав людини.

Іран Блокування

Стаття 3 (Політична)

Наказано тимчасове блокування. Комерційний та фінансовий спір пізніше був кваліфікований як злочин безпекового характеру, зі звинуваченнями, сформульованими в загальних рисах та без індивідуалізованого опису поведінки кожного заявника.

Аргентина Видалення

Викрадення дитини одним з батьків

Тимчасове блокування з подальшим видаленням. Клієнта, громадянина США, неодноразово зупиняли та заарештовували. ККФ наказала видалити дані після того, як НЦБ Аргентини не співпрацювало та не надало інформацію, необхідну для обґрунтування подальшої обробки.

Катар Блокування

Стаття 3 (Політична)

Тимчасове блокування наказано у справі з кількома клієнтами, що виникла внаслідок гучного переслідування, пов'язаного з ширшою внутрішньою чисткою. Подання демонстрували сильні ознаки політичного характеру, що залучають статтю 3.

Китай (КНР) Блокування

Стаття 3 (Релігія)

Призначено тимчасове блокування. Червоне повідомлення було спрямоване проти громадянина Китаю, який проживає в США та шукає притулку, зі звинуваченнями, такими як шахрайство, що використовувалися для переслідування незареєстрованих християнських богослужінь.

Наш підхід

Побудовано на точності

Провадження в Комісії з контролю за файлами (ККФ) вимагають точності, послідовності та глибокого розуміння правил, що регулюють обробку даних Інтерполом. В Otherside наша робота ґрунтується на чотирьох принципах.

01

Оцінка справи

Ми аналізуємо Червоне повідомлення та основні провадження, щоб визначити найвагоміші підстави для видалення відповідно до правил Інтерполу. Не кожна підстава застосовується до кожної справи. Сила подання залежить від вибору правильних аргументів та їх підкріплення належними доказами.

02

Підготовка доказів

Ми формуємо чіткий, обґрунтований доказами файл, що дозволяє ККФ ефективно перевіряти факти та оцінювати подання. Погано організовані або спекулятивні подання уповільнюють провадження та послаблюють справу.

03

Процесуальна точність

Ми забезпечуємо суворе дотримання процесуальних вимог та термінів згідно зі Статутом та Операційними правилами ККФ, включаючи умови формату та прийнятності, встановлені порталом ККФ, вимоги до подання документів та терміни відповіді.

04

Узгодженість з практикою ККФ

Ми структуруємо кожне подання відповідно до встановленої практики прийняття рішень та моделей обґрунтування ККФ. Саме тут важливий прямий інституційний досвід. Знання того, як ККФ вирішувала подібні справи в минулому, дозволяє нам формулювати аргументи таким чином, щоб Палата з питань запитів їх визнавала та могла діяти на їх основі.

Чому Otherside

Чому варто обрати Otherside для видалення Червоного повідомлення

«Otherside» — це спеціалізована юридична фірма, що працює виключно з Інтерполом і розташована в Марселі, Франція. Кожна справа, пов’язана з «червоним повідомленням», ведеться безпосередньо колишнім юридичним співробітником Комісії з боротьби з корупцією, який пропрацював у ній шість років, на основі прозорої системи оплати.

Колишній юрисконсульт ККФ

Шість років роботи на посаді юриста в Секретаріаті CCF: запити на доступ до інформації, запити на видалення даних, тимчасові заходи та заяви про перегляд рішень. Безпосередній досвід того, як розглядаються, аналізуються та вирішуються такі запити.

Про засновника

Виняткова спеціалізація на Інтерполі

Ми не займаємося загальним кримінальним захистом, екстрадицією чи санкціями. Наша фірма спеціалізується виключно на справах, пов’язаних з Інтерполом, та провадженнях у рамках Конвенції про боротьбу з корупцією (CCF). Усі наші ресурси спрямовані на дотримання правил і процедур, від яких залежить результат справи.

Переглянути послуги

Міжнародний масштаб

Клієнти з усього світу: Європа, Близький Схід, Північна Америка, Азія, Африка. У випадках, коли паралельно ведуться внутрішні судові процеси, ми координуємо роботу місцевих юристів, при цьому комунікація з Інтерполом залишається централізованою та узгодженою.

Переглянути результати справ

Прозорі гонорари

Безкоштовна 30-хвилинна консультація, якщо справа підпадає під нашу компетенцію. Фіксована вартість за основну роботу, яка визначається заздалегідь. Гонорар за успішне виконання запиту на видалення, який сплачується лише в тому випадку, якщо CCF видалить дані.

Переглянути структуру гонорарів
Співпрацювати з Otherside

На вас поширюється «червоне повідомлення»?

Otherside представляє інтереси фізичних та юридичних осіб перед Комісією з контролю за файлами Інтерполу, оскаржуючи Червоні повідомлення, циркуляри та інші дані у файлах Інтерполу. Безкоштовна 30-хвилинна консультація через Zoom пропонується у випадках, коли відповідають критеріям фірми для представництва.